utorok 16. apríla 2013

10 tipov ako vyťažiť z e-mail marketingu čo najviac

Prinášame Vám seriál 10 tipov ako vyťažiť z e-mail marketingu čo najviac

E-mail marketing je v dnešnej dobe jeden z najefektívnejších a  najvýhodnejších,  online marketingových nástrojov. Pre svoje výhody, ku ktorým patrí jeho jednoduchosť, rýchlosť použitia, dobrá cena a okamžitá spätná väzba so štatistikami, sa stal e-mail marketing populárnym spôsobom reklamy. Napriek tomu mnohí podnikatelia nedokážu využiť jeho možnosti naplno. Nepatrite k ním aj vy! Pre efektívnejšie vyžitie potenciálu tohto marketingového nástroja a vyhnutiu sa základným chybám, Vám prinášame seriál s 10 jednoduchými pravidlami, vďaka ktorým dosiahnete lepšie výsledky.  
 
 
1. Zaujmite klientov „na prvý pohľad“. O dôležitosti predmetu v e-mail marketingu.

Predmet e-mailu je ako nadpis v novinách, rozhodne či si e-mail prečítame alebo vymažeme. Z tohto dôvodu, pri posielaní e-mailov Vašim klientom, rozmýšľajte ako novinári, ktorí chcú zaujať nadpisom. Správne napísaný predmet e-mailu nesmie byť dlhý ( ideálne max. 4 - 5 slov ) a má plniť dve základné úlohy:   1. vecne informovať    o obsahu e-mailu, 2. zaujať, vzbudiť záujem a podnietiť zvedavosť klienta, aby e-mail otvoril. Nepodceňujte jeho prípravu a venujte jej prinajmenšom rovnaký čas ako strávite prípravou celej kampane. Príťažlivý predmet môže ovplyvniť zákazníka aj keď sa momentálne rozhodol e-mail neprečítať. Zarezonuje mu v pamäti a v budúcnosti sa k nemu môže vrátiť.

Tip: Využite marketingový nástroj Google AdWords na nájdenie tzv. kľúčových slov, ktoré Vám pomôžu pri tvorbe zaujímavého predmetu. (https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal)
 
 
 
 
 


 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára